Idén először vehetett részt az Oltalom Szeretetszolgálat Felfedező Tanodája az ibrányi Iránytű
Tanoda által immáron harmadik alkalommal megrendezett Országos Tanoda Olimpián 2021.
augusztus 28-án.
Az Integrált Jogvédelmi Szolgálat „Tudom, hogy van jogom” 2017” címmel ellátott-jogi pályázatot hirdetett, melyre az Otthon részlegünk egyik lakója, Kelemen Mihály Gyuláné is nyújtott be pályázatot próza és vers kategóriában.
Tovább olvasom..
A nyíregyházi Lensit Oktató és Kereskedelmi Bt. ingyenes, 35 órás számítógépes tanfolyamot indított az Oltalom Szeretetszolgálat ellátottainak, lakóinak 2017 februárjában.
Tovább olvasom..Az Oltalom Szeretetszolgálat Átmeneti Szállóján 40 ember él. Szorgalmas munkával keresik kenyerüket, féláron, félpénzért végzik munkájukat, félgőzzel élik életüket. Férfiak és Nők. Anyák és apák, nagymamák, nagypapák, testvérek, húgok, fiak, és lányok. Elhagyottak, kétségbeesettek, sokszor nagyon elkeseredettek.
Az Oltalom Szeretetszolgálat dolgozói, azaz mi így találkozunk először a szolgáltatásainkat igénylő emberekkel. Minden egyes ellátottunk magával hozza élete történetét, családi tragédiáit, félresikerült döntéseik súlyos következményeit, csalódásaikat, fájdalmaikat. Éppen olyanokat, amilyeneket szerencsésebb helyzetben lévő embertársaik is magukénak tudhatnak, csak nekik több jut sikerből, elismerésből, családból, barátokból.
Ezért is tartjuk fontosnak, hogy intézményünk ne csak szolgáltasson, hanem az ember alapvető méltóságát, szükségleteit is szem előtt tartva biztosítsa az igénylőknek a valahová tartozás, az elfogadottság, szeretettség érzését. Hisszük, hogy az embereket, és az itt folyó szakmai munkát, az itteni életet nem lehet és nem is szabad pusztán statisztikai számokkal leírni.
Tovább olvasom..2017. február 4.-én valóra vált egy álom. Egy olyan álom, amely másoknak talán mindennapos valóság, de Kelemen Mihályné számára egy elérhetetlennek tűnő vágyakozás, sóvárgás egy olyan élmény után, melyet 50 éve volt szerencséje utoljára átélni. Színházi élményre vágyott, mert még mélyen élt benne az az érzés, amit 15 évesen érzett egy színi előadás kapcsán.
Tovább olvasom..A vasváris diákok két héten keresztül gyűjtötték az iskola aulájában található tárolóba az adományokat, azonban mint kiderül, nem ez volt az első ilyen megmozdulásuk, és nem is ez az utolsó.
– Maga az ötlet az osztálytársainktól jött. Részt vettünk korábban a szabad fogas akcióban is, így igazából ez már a harmadik ilyen kezdeményezésünk
Tovább olvasom..Az ingyenes meleg ebédért bejárnak nem kifejezetten hajléktalan emberek is. Olyanok, akik a szó klasszikus értelmében nem számítanak utcán élőnek, de képtelenek előteremteni a napi meleg ebédhez szükséges anyagiakat. Itt megfordulnak férfiak és nők, alig 18 évesek és akár 80 évesek, analfabéták és jogi doktorok. Bűnözők és pszichiátriai betegek. Színes világ ez.
Tovább olvasom..Akik képtelenek az Éjjeli Menedékhely és a Nappali Ellátó közötti távolságot megtenni egészségi állapotuk miatt, ilyenkor maradhatnak a menedékhelyen nappal is, mert lábadozó ellátást nyújtunk, orvosi ellátással. Egészen biztos, hogy ez szinte életmentés, mert így legalább nem fagynak meg útközben.
Tovább olvasom..Én csak azt kívánom, hogy ne itt éljünk, hanem a miénkben, ettől egy picivel több, jobb helyen. A boldogság megvan, a harmónia megvan. Én csak ennyit szeretnék, mert most vagyok a legboldogabb és most úgy érzem, hogy képesek leszünk megteremteni a biztosabb jövőnket.
Tovább olvasom..Az emberek, amikor kiálltak lakótársaik és gondozóik, ápolóik elé, hogy elmondják, énekeljék, verseljék érzéseiket a szeretet, a Karácsony ünnepéről, tükörként – talán törött, vagy csorba tükörként – de eljuttatták, beilágították az ünnep üzenetét oda is, ahová ez az üzenet nem juthatna el.
Tovább olvasom..A tulajdonképpen hétköznapi gyakoriságú életképek felvillantása, annak a sokszor mérhetetlen erőfeszítésnek a jelzése, amit az otthon lakói tesznek azért, hogy normálisnak, jól elviselhetőnek és főleg egy jobb jövőt jelentő életnek tűnjön a jelen.
Tovább olvasom..Hangulatos összeállításban adtak tanúbizonyságot ezek a nehéz sorsú emberek, hogy addig nem befejezetten vesztes valaki, amíg képes valami figyelemreméltót nyújtani másoknak, vagy örömöt okozni a sorstársaknak.
Tovább olvasom..Megkönnyezték a Bólyai téri adventi jelenetet. Az Oltalom Szeretetszolgálat lakói pár percben megrázó erővel fogalmazták meg az élet, a szeretet lényegét.
Tovább olvasom..Nagyszakállú nagy zsákkal